Aby se dovolená vydařila

22.6.2019

Již za týden začínají dětem prázdniny a blíží se doba letních dovolených. Někdo se těší na cestování a poznávání nových a neznámých krajin, jiný se nemůže dočkat, až bude na své chaloupce u lesa, dalšího lákají adrenalinové zážitky a plánuje slézání skal nebo sjíždění peřejí. Všichni ale chtějí dobu cestování a zážitků prožít zdraví, chtějí se v bezpečí vrátit zpátky domů.

Dneska proto pro vás máme tři kouzelné rituály, které můžete zkusit před odjezdem na dovolenou.

Budete potřebovat čtyři pampelišky nebo bodláky s chmýřím, ideální čas pro provedení je středa. Vyjdete na kopec nebo vyvýšené místo, ve městě i rozhledna nebo vysoká budova. Jedinou podmínkou je, že nesmíte být uvnitř stavby, minimální musí být otevřené okno. Postavíme se čelem k místu, kam chceme cestovat. Devětkrát se otočíte kolem své osy – třikrát ve směru hodinových ručiček, třikrát proti směru a opět třikrát ve směru. Při každém otočení (takže ano devětkrát) vyslovíme: Sever, západ, východ, jih, ať pustí mě to, co mě tu váže a já se vydám, kam mi srdce káže. Pak se zatočíte devětkrát po směru hodinových ručiček a  pronesete: Zanes mě daleko, Matko země milá, za hory i za doly ať odvane mě tvá síla. Chmýří z pampelišky nebo bodláku rozfoukáte do čtyř světových stran. Při každém fouknutí  řekněte: Leť daleko, chmýří, osedlej vítr co chladně vane. Já všude budu s tebou – tak pravím a tak se stane. Rychle sejděte dolů a cestou si stále opakujte stejná slovy jako při rozfoukávání chmýří. Doma začněte plánovat nebo připravovat dovolenou.

Vše je zajištěno, naplánováno, objednáno. Zavazadla jsou připravena a Vám zbývá již jen odjet.  A určitě si přejeme bezpečnou cestu. Kouzlo můžeme udělat nejen pro sebe, ale i pro ostatní členy rodiny. Potřebujeme kousky silné modré, zelené a žluté příze dlouhé tak, aby se pohodlně po spletení uvázaly kolem zápěstí. Večer před cestou rozsvítíme červenou svíčku. Opálíme – lehce – všechny konce příze: Ochrání tě před zlobou a nebezpečím. Spleťte příze do copánku. U pletení tiše opakujte: Ochrání tě před zlobou a nebezpečím. Svažte oba konce k sobě a udělejte na nich sedm uzlů. Sedmkrát posvátný uzel vážu. Ochrání tě na zemi, na nebi i na moři. Svíčku nechte dohořet. Náramek noste po celou dobu, než cesta skončí.

A protože chceme nejen bezpečně se dostat na místo dovolené, ale báječně si  dovolenou užít, trochu si to pojistíme. Den před dovolenou – odpoledne nebo večer -  postavíme do kruhu čtyři zelené svíčky. Nalevo od kruhu a napravo od kruhu postavíme dvě vonné tyčinky. Doprostřed kruhu položte jízdenky, letenky, poukaz …Rozsviťte první svíčku: Cesta bude bezpečná a rychlá. Tak žádám a tak se stane. Rozsviťte druhou svíčku ( po směru hodinových ručiček): (Místo) bude báječné. Tak žádám a tak se stane. Doplňte konkrétní místo – hotel, město, zemi…Rozsviťte třetí svíčku: Dny a večery budou plné (radosti) Tak žádám a tak se stane.  Místo radosti doplňte, co od dovolené očekáváte – radost, lásku, romantiku, dobrodružství….. Při poslední svíčce vyslovíte: Přines mi dny plné štěstí a noci plné radosti. Tak žádám a tak se stane. Do každé ruky vezměte vonnou tyčinku, postupně podržte jejich konce v plameni všech svíček. Pomalu tyčinkami pohybujte nad kruhem a opakujte: Sever, jih, výhod, západ, tahle dovolená je báječný nápad. A vyvede se nejlépe ze všech. Svíčky i tyčinky nechte dohořet. Ráno vezměte letenky nebo jízdenky z kruhu a zašeptejte: Tahle dovolená se vyvede nejlépe ze všech.

Věříme, že si letní prázdninové dobrodružství užijete a že splní přesně to, co od dovolené očekáváte. A aby vás opravdu nic nepřekvapilo, v našem dalším článku máme pro vás připravena kouzla na ochranu zavazadel a domova.