Aktuální sluneční znamení - KOZOROH

4.1.2017

Dne 21. prosince, podle některých zdrojů až 23. prosince, nám Slunce vstoupilo do znamení Kozoroha, ve kterém setrvá až do 20., případně 21. ledna. Charakteristická pro toto zemské znamení, jež je pod vládou Saturnu, je ambicióznost, ctižádost, disciplína, spolehlivost, odpovědnost a určitá obezřetnost. Typické pro tyto zrozence je také až ledová tajemnost. Platí pro ně, že zrají jako víno - čím jsou starší, tím jsou zajímavější.

Kozorozi jsou velmi houževnatí, což má za následek, že většinou dosáhnou toho, čeho chtějí a nikdy nenechávají nic náhodě. Klidně začnou stejný úkol znovu, dokud nedosáhnou maximálního výsledku. 

Lidé narození ve znamení Kozoroha většinou nemají velký okruh přátel, ale pokud se již někomu otevřou, zůstávají mu věrní. V tomto kruhu lidí, který jim vyhovuje, dokáží být veselými a vtipnými společníky.

Máte mezi Kozorohy někoho z rodiny, přátel či známých a nevíte, co by jim udělalo k narozeninám radost? Pak Vám zde přinášíme několik tipů...

Pro Kozorohy volte vždy dárky kombinující kvalitu s užitečností. Není nic horšího, než obdarovat Kozoroha něčím nepraktickým. Zakupte například plnicí pero, stolní lampu či hodiny, diář či luxusní aktovku, peněženku nebo kabelku. Pokud zabrousíte do světa šperků nebo kosmetiky, volte známé a kvalitní značky. Chybu neuděláte ani koupí DVD s klasickým filmem, CD s komorní hudbou nebo s knížkou.