Aktuální sluneční znamení - LEV

30.7.2018

22. července, a jako vždy, dle jiných zdrojů až 23., vstoupilo slunce do ohnivého znamení Lva. V tomto sluncem ovládaném znamení setrváme až do 23. srpna. A jak takovou kočkovitou šelmu nejlépe popsat? Charakteristickými vlastnostmi tohoto znamení jsou sebejistota, velkorysost, důstojnost a podnikavost - ano, Lvi jsou rozenými vůdci. Také jsou vysoce společenští a vyzařuje z nich i určitá vznešenost.

Jak už bylo zmíněno, vládnoucí planetou Lva je samotné slunce. Proto není divu, že zrozenci tohoto znamení touží být, byť jen třeba ve skrytu duše, na výsluní a zářit. Opravdu si užívají být středem pozornosti. Lvi jsou také mistři lichotek a skládání komplimentů, kterým se jen těžko odolává. Také chtějí být vítězi, a proto to zpravidla i daleko dotáhnou.

Co se týče práce, Lvi se neradi přizpůsobují druhým, nemají příliš v lásce omezování a nechtějí se zabývat nudnými činnostmi, ty raději přenechají druhým. Nesnesou ani dlouhodobé podřízené postavení. Potřebují získávat odpovídající společenské postavení, a pokud tomu tak není, nesou to nelibě.

A jakými dary tomuto znamení uděláte radost?

Určitě vším, co je okázalé a blýskavé. Může se jednat o luxusní či hodnotný dárek jako jsou zlaté šperky, hodinky, ale i nápadná bižuterie nebo ozdoby do vlasů. Též ocení kvalitní víno, společenské hry, vstupenky do divadla, na operu apod.

 

Zdroj:

Linda Goodman - Sluneční znamení; Andrea Homolová - Všechno o 12 znameních; www.horoskopy-online.cz