Číslo 666 - anděl nebo ďábel

2.3.2019

 

Zřejmě každý už slyšel ve spojitosti s číslem 666, že se jedná o ďábelské číslo, číslo satana. Ale je tomu tak opravdu? Nemůže být třeba číslo 666 andělské? A proč zrovna číslo 666? V knize Zjevení svatého Jana z Nového zákona citujeme:

A nutí všechny, malé i veliké, bohaté i chudé, svobodné i otroky, aby měli na pravé ruce nebo na čele cejch, aby nemohl kupovat nebo prodávat, kdo není označen jménem té šelmy nebo číslicí jejího jména. To je třeba pochopit: kdo má rozum, ať sečte číslice té šelmy. To číslo označuje člověka, a je to číslo šest set šedesát šest.

Citovaná pasáž je psaná hebrejsky. Odborníci se shodují, že zmíněná cifra 666 byla tajným kódem pro římského císaře Nerona, který proslul krvavým pronásledováním křesťanů. Číslo 666 je totiž součtem hodnot jednotlivých hlásek hebrejského výrazu Nerón Qesar. Nebo je označení šelma biblickou formou ďábla z Apokalypsy,  kde představuje sílu otročící lid. 666 může označovat i nesvatou trojici – ďábla, Antikrista a falešného proroka.

Je otázkou, zda se čísla 666 lidé obávají bezdúvodně či ne. Pravdou však je, že se použití třech šestek snaží mnozí vyhýbat. Bývalá americká dálnice číslo 666 byla v roce 2003 raději přejmenována, do té doby se jí totiž říkalo ďáblova dálnice.  Americký prezident Ronald Reagan bydlel v Bel Airu v Californii v čísle 666, než ho jeho manželka Nancy nechala změnit na 668. Hodně náboženských sekt tvrdilo, že on sám je tou šelmou. Fobii z čísla 666 se říká hexakosioihexekontahexaphobia.

Zajímavé je, že pokud sečteme všechna čísla ve známé hazardní hře – ruletě – vyjde nám součet 666. Jsou hazardní hry nástrojem ďábla?

Za zamyšlení stojí čárové kódy, které najdeme na kterémkoli zboží, obsahují totiž číselnou kombinaci 666. 666 nevidíme na první pohled, ale každý čárový kód je  rozdělen na dvě hlavní části. Na začátku, vprostřed a na konci jsou oddělující delší dvojité středně tlusté čáry. A v čárové abecedě jsou právě tyto čáry znakem pro číslo šest. A určitě jste již slyšeli o tom, že do budoucna je reálné, že každý bude mít univerzální identifikační a zároveň platební kartu (ošetřenou čárovým kódem). A jak daleko bude rozhodnutí přemístit identifikační čip přímo pod kůži? A současně bylo již zjištěno, že nejteplejšími a tudíž nejvhodnějšími místy pro čip na lidském těle jsou právě čelo a pravá ruka. A ejhle – máme číslem 666 označeno nejen zboží ale i každého z nás.  Konspirační teorie? Možná…..

A co si myslíte o tom, že základní zkratka internetových adres www, je také číslo 666. Hebrejská verze dvojitého w má číselnou hodnotu 6.

Pokud všude vidíme číslo 666, může se však  jednat o vzkaz nikoli pekelných ale naopak andělských bytostí. Andělé se s námi snaží komunikovat. A pokud udržíme svou mysl otevřenou, můžeme naslouchat jejich vedení. Naše lidské smysly většinou nejsou schopny zachytit jejich poselství přímo. Andělé tedy používají různé metody, jak nás upozornit na vzkaz, který pro nás mají. A rádi komunikují prostřednictvím číselných řad. Čísla se totiž objevují všude kolem nás a současně číselné řady zaujmou naši mysl více než jednotlivá čísla. 

Číslo 666 se všeobecně vyznačuje nerovnováhou mezi duchovním a materiálním světem, a zobrazuje se ve chvíli, kdy nejste ve své kůži nebo děláte něco, co vám nevyhovuje nebo nedělá dobře. Často se také objevuje v momentu, kdy přemýšlíte na svojí finanční situací a nemáte z ní dobrý pocit. Andělé vás pouze upozorňují, abyste se více soustředili na vaši duchovní stránku, projevovali více lásky, důvěry, vděčnosti, a neměli žádné obavy.

Možná se vám v poslední době příliš nedaří, možná máte špatné nálady či problémy se zdravím. Děláte vše tak, jak byste měli? Máte doma uklizeno a čistý vzduch? Jste sami se sebou spokojeni, máte se rádi a jste na sebe hrdí? Jste si jisti, že přítel, kterého jste právě potkali, je ten pravý?

Číslo 666 je číslo tzv. rozhodující a je dost možné, že kombinaci čísel 66, 666 nebo 6666 uvidíte nejčastěji v situacích, kdy jste tzv. na vážkách a nevíte, zda říci ano či ne. Nedělejte zběsilá rozhodnutí a vyčkejte. Držte se svých pozitivních myšlenek a poslouchejte první myšlenku, která vás při rozhodování napadne. Andělé nám připomínají, že jste na tom nejlepším místě, na jakém můžete být.

Pro jaký výklad čísla 666 se rozhodnete? Dáte přednost andělům nebo se mu jako ďáblovu číslu budete vyhýbat?