Drahé kameny mohou i ublížit

31.3.2019

 

Lidé od dávných dob věří na magickou moc drahých kamenů. Legendy starých národů vyprávějí, že kameny spadly na Zemi z nebe jako dar bohů a slouží ke spojení s vyššími silami. Drahokamy byly uctívány i ve starém Egyptě, smaragdy byly nalezeny v hrobkách faraonů. Elixíry z drahých kamenů používali již Babyloňané.  Ve středověku se prý úspěšně léčily záněty očí pomocí smaragdů přikládaných na víčka. Katoličtí biskupové nosí prsten s ametystem k posílení zdrženlivosti. Drahými kameny se zdobily interiéry kaplí i královské klenoty. To vše nejen pro jejich krásu, ale i pro výjimečné schopnosti, které kameny mají.

Drahokamy a polodrahokamy jsou krásné a při správné používání mohou pomáhat, ale některé z kamenů mohou svému majiteli i ublížit. K těm nebezpečným patří onyx, obsidián a opál.

Onyx je kamenem dodávajícím sílu. Pomáhá v obtížných situacích, v obdobích, kdy je nositel vystaven mimořádnému citovému nebo tělesnému stresu. Přináší ráznost a vytrvalost. Zvyšuje schopnost sebekontroly. Zajišťuje kontakt s vyššími průvodci. Ale onyx v sobě současně shromažďuje negativní energii a pak ji vyzařuje. Jsou známy případy, kdy se na kůži pod šperkem z onyxu tvořily vyrážky a ekzémy.

Obsidián je silně ochranný kámen vytvářející štít proti všemu negativnímu. Pohlcuje negativní energii z okolí, dokáže zablokovat duševní útoky a posílit svého majitele. Obsidián sice chrání před zlými silami zvenčí, ale pokud v sobě máte záporné emoce, podpoří je. Dokáže údajně probudit zlobu a přivolat zlé sny a nemoci.

Opál napomáhá k objevení a projevení skutečného já. Přijímá myšlenky a pocity z okolí. Působí jako ochranný kámen, pokud je správně naprogramován.  Povzbuzuje umělecké sklony a spontánní rozhodování. Zesiluje city a uvolňuje zábrany. Některé staré národy však věřily, že tento kámen nosí neštěstí.

Mají opravdu drahokamy čarovné schopnosti? Mají mimořádné vlastnosti, které nás ovlivňují a mohou nám pomáhat nebo nás léčit? Nebo je víra ve spojení krystalů a lidí nesmyslná? Proč tedy přetrvala staletí?