Jak si správně přát?

10.11.2018

 

Každý z nás si denně, někdy i nevědomky, nahlas či v duchu, přeje, aby se mu něco splnilo, aby něco získal, aby něco nějakým způsobem dopadlo. Jak si vlastně ale správně přát? Všechna naše přání a myšlenky, které do vesmíru vyšleme, mají svou odezvu. Vesmír nerozlišuje dobré a špatné, nerozlišuje mezi „chci“ a „nechci“.  Na co zaměříme svou pozornost a energii, to přitahujeme. A pozor, bez ohledu na to, zda právě to chceme či vůbec ne. Úplně špatné například je, pokud si přejeme třeba: Nechci přijít pozdě. Stejně to nedokážu. Nechci být nemocná. Nikdy na tom nemůžu být lépe. Svou pozornost sice zaměříme konkrétním směrem, ale pokud se třeba soustředíme na: Nesmím na schodech upadnout, přesně to se nám pak pravděpodobně stane. Vždyť jsme si to ale objednali.    
Jak tedy na to:

Přání jasně a správně formuluje, přejte si vždy pozitivně, v přítomném čase. Představujte si, že to, co chcete, již máte. Chcete nové auto? Přestavte si, jak už v něm jedete a řídíte jej. Nebo se procházíte v novém bytě. Čím konkrétněji a detailněji si přání budete vizualizovat, tím lépe. Přání si můžeme i napsat nebo nakreslit. Je i velké množství rituálů na splnění přání. Většina se podobá právě v tom, že přání musí být naprosto konkrétní, teď a tady. Nemůžu si přát – Chtěla bych, Byla bych ráda, Kéž ho potkám apod. Změňte formulaci na: Mám …., Jsem….

Musíte věřit a nepochybovat. Prostě víte, že to dopadne ..

Můžete požádat o pomoc. Říká se, že každý má svého strážného anděla. Poproste vy toho svého, aby vám pomohl přání splnit. Spousta lidí to nahlas nepřizná, ale v duchu komunikují se zesnulými blízkými osobami. I to funguje. Zapalte bílou svíčku a pošlete jim pěknou myšlenku. Pak vyslovte přání. Pomoci můžou i živly ohně a vody – přání napište na papír, nad červenou svíčkou spalte a popel pak pusťte po vodě. Každé přání, které projde ohněm, má tendenci se vyplnit a voda zase zajistí, že se věci dají do pohybu.

Pro splnění přání musíte i něco udělat. Pokud chcete vyhrát ve sportce a budete si jen přát jistou sumu, bez toho aniž byste si sportku podali, tak je jasné že nemáte šanci vyhrát. Minimálně si musíte koupit los a zaškrtat nějaká čísla. Pokud chcete změnit zaměstnání, když nenahlédnete do inzerátů, nezúčastníte se konkursu nebo někam nezajdete a nepoptáte se, tak se vám také nezadaří. Stejné to bude například s hubnutím, s láskou a dalšími věcmi. Celý vesmír vám pomůže, jen vy musíte udělat alespoň ten první krok.

Vesmír jinak rozlišuje teď a zítra. Přání se může splnit do týdne, ale také do roka. Prostě až na to budete připraveni. Uvolněte se, pokud jen budete stále očekávat výsledek, zázraky se dít nebudou, jen všechno zablokujete. Když uděláte ty správné kroky, pak se uvolníte, rozproudí se i energie, kterou jste tak dali do pohybu a bude pracovat za vás a pro vás. Nekontrolujte vesmír, zda už na vašem přání pracuje. Když zasadíte rostlinku, taky jí necháte čas, aby mohla vyrůst.

Jsou samozřejmě přání, která se mohou plnit takřka okamžitě. Jsou to drobná přání běžného každodenního života. Při příjezdu na plné parkoviště nebudete lamentovat, kam zaparkujete, ale budete vědět, že se pro vás místo najde (mám místo na zaparkování, zaparkuji..), protože jste o to před chvilkou požádali. A ono se pro vás jako zázrakem uvolní. Jakoby zázrakem má zrovna pro vás kadeřník volnou chvilku, jakoby zázrakem jste stihli vlak, protože měl zrovna dneska stejně jako vy nepatrné zpoždění, jakoby zázrakem v obchodě koupíte poslední kousek něčeho, co naléhavě potřebujete….

Pokud nepůjde všechno hned tak, jak si přejete, nezoufejte a zůstaňte v klidu. Užívejte i to, co je teď. Přítomný okamžik. Nejdůležitější chvíle je tahle a nejhezčí den ten dnešní. Když se tímhle budete řídit, budete za chvíli opravdu šťastní. Nejen nemoc a negativní myšlenky, ale i úsměv a dobrá nálada se umí šířit.