Kaštan v magii

16.9.2018

Krásné dny babího léta lákají k procházkám, pokud cestou narazíte na kaštanovou alej, nezapomeňte si několik kaštánků přinést domů.

Málokdo ví, že s kaštany můžeme pracovat jako s kameny, můžeme do nich vkládat energii a vytvářet z nich amulety.  Kaštan může přinést tomu, kdo ho nosí, štěstí, uzdravení, dodá dostatek sebevědomí, zbaví ho nejistoty a stresu.  Kaštan nošený v kapse vás ochrání i před špatnými energiemi z okolí. Pokud chcete zbohatnout, noste v kapse kaštan společně s mincí, případně můžete kaštan zabalit do papírové bankovky. Dříve se věřilo, že pokud chce žena otěhotnět, měla by nosit kaštánek v kapse zástěry. Kaštany mohou čistit vaši energii i během spánku. Dejte několik kaštánků pod matraci, polštář nebo i na noční stolek, budou do sebe natahovat negativní energii nastřádanou za celý den. To ostatně platí i o kaštanu, který si vložíte do kapsy, určitě časem zjistíte, že automaticky kaštan v kapse mnete a hladíte. Jakmile bude kaštan zvraštělý, vraťte ho zpět přírodě.

Můžete si teď na podzim nasbírat kaštanů víc, uschovat ve skleněné dóze s víkem a postupně vyměňovat.

Pozor si však dejte na to, kde kaštany sbíráte. Kaštany do sebe vtahují negativní energii z okolí, neměli byste je proto sbírat v okolí hřbitovů, v místech, kde se staly nehody, tragické události, bitvy apod.