Kouzlo na zajištění spokojených vánoc

22.12.2018

Za dva dny již máme Štědrý den. Cukroví napečené, dárky zabalené, vše uklizeno. Všichni si teď přejí šťastné a spokojené vánoce. Co když si tu spokojenost trochu pojistíme? Nechali jsme se inspirovat knihou kouzel Cassandry Easonové a brzy ráno na Štědrý den vyzkoušíme následující kouzlo na zajištění spokojených vánoc.

Budeme potřebovat malý červenobílý sáček, dlouho hořící červenou svíčku, sušené brusinky, plátky mandlí, sušené jalovcové bobule nebo maková zrnka, sušenou petržel nebo šalvěj, sušený tymián nebo rozmarýn.  

Ke svíčce na dno svícnu nasypeme postupně trochu od každého plodu nebo bylinek. Pokaždé řekneme: Bylinky radosti, bylinky lásky, bylinky štěstí a zdraví, dejte mi (nám)všechno, co dostat chci (chceme), když se Vánoce slaví.

Svíčku rozsvítíme, postavíme do kuchyně. Ideálně někam doprostřed, ale zřejmě využijeme jídelní stůl. Řekneme: Svíčko radosti, svíčko lásky, svíčko štěstí a zdraví, dej mi (nám)všechno, co dostat chci (chceme), když se Vánoce slaví. 

Od každé bobulky a bylinky odebereme do sáčku. Vždy, když přidáváme, řekneme: Bylinky radosti, bylinky lásky, bylinky štěstí a zdraví, dejte mi (nám)všechno, co dostat chci (chceme), když se Vánoce slaví. 

Sáček zavažte, položte ke svíčce. 

Večer před večeří zajděte ven a rozházejte obsah sáčku. Svíčku (stále hořící) postavte při slavnostní večeři na stůl.