Magická síla krbu

10.2.2019

Určitě se námi budou mnozí z nás souhlasit, že není nic lepšího v mrazivých zimních dnech, než si sednout k zapálenému krbu, případně ke krbovým kamnům, popíjet horký nápoj a relaxovat. Někdo při sledování plamenů odpočívá a medituje. Ale pozor, ne nadarmo je oheň spojován s peklem a jeho démonickými obyvateli. Oheň z krbu u některých jedinců může probouzet vnitřní běsy, zároveň může z okolí do domu stahovat astrální bytosti. A mezi nimi zdaleka nejsou jen duchové. Jak zkrotit bytosti, které jsou ohněm přitahovány? Jak si poradit s magickou sílou krbu?

Čínské učení feng-šuej, zabývající se tím, jak nastolit harmonii v prostoru, radí zapalovat oheň v krbu či krbových kamnech pravidelně. Nevyužívaný komín odčerpává z domu energii. Krb by měl být vždy čistý a vymetený, aby se v něm nehromadila stará spálená energie. Protože dřevo živí oheň a oheň zase živí zemi, mělo by u krbu být vždy naskládané dřevo a krb pak zase můžete ozdobit květiny v květináčích, které zastoupí prvek země. 

Podle Olgy Krumlovské pokud máme doma krb, měla by být dodržována alespoň nějaká pravidla. V jeho blízkosti by bychom neměli věšet zbraně a nebezpečné předměty, ideální jsou naopak talismany, amulety nebo předměty darované z lásky umístěné co nejblíže krbu. Nebezpečný vliv ohně můžeme snížit i použitými barvami - zakázaná je červená a fialová, pomoci naopak může oranžová, žlutá a modrá. Pomůže i pohodová a pozitivně laděná hudba. Určitě bychom měli rodinné diskuse a slovní potyčky řešit jinde než v blízkosti krbu.