Nechal Nikola Tesla s Albertem Einsteinem zmizet válečnou loď

12.8.2018

Slyšeli jste již o Filadelfském experimentu? Existuje kolem něj velké množství dohadů a konspiračních teorií. Námořnictvo Spojených států amerických tvrdí, že k experimentu nikdy nedošlo. Na druhou stranu se dochovaly výpovědi svědků a prý i Einsteinův dopis, kde se o experimentu zmiňuje. Pokud se skutečně následující události staly, dopadly opravdu tragicky. Je proto jasné, proč existenci experimentu příslušná místa popírají. Námořnictvo projekt ukončilo a v jeho archivech o něm není ani zmínka.

Vše se mělo stát v Pennsylvánii 12.8.1943 na Filadelfské námořní základně a podstatou experimentu mělo být zneviditelnění torpédoborce USS Eldrige s vojenským číslem DE - 173 tak, aby nebyl zjistitelný nepřátelskými pozorovacími zařízeními.

Přípravy začaly v roce 1931, kdy geniální vynálezce Nikola Tesla vedl vědecké studium zaměřující se na možnosti, jak nechat předměty zmizet. V roce 1943 převzal jeho žezlo vedoucího projektu John von Neumann a členem týmu nebyl nikdo jiný než Albert Einstein. Jeho unitární teorie pole se měla stát základem celého experimentu. Šlo o vytvoření velmi silného elektromagnetického pole kolem předmětu, které by umožnilo daný předmět zneviditelnit, tedy překonat a rozbít čtvrtý rozměr – čas. Zjistili, že pátý rozměr se skládá z rotujícího geometrického místa nebo spirály, která určuje rychlost a směr plynutí času. Změnou času, ve kterém se objekt nalézal, mohli údajně dosáhnout jeho mizení a opětovné objevení. Samozřejmě pouze hypoteticky, bez jakýchkoliv pokusů bylo vše jedna velká neznámá. A poměrně nebezpečná neznámá. Následky vystavení lidského organismu poli s tak vysokou frekvencí by mohly být podle některých vědců tragické.

První pokus dopadl ještě relativně dobře. Loď bez posádky zmizela a zase se objevila. Druhý pokus s posádkou se také relativně podařil – jen většina členů posádky trpěla silnou nevolností. Nikole Tesla prý již tehdy varoval před dalším pokračováním experimentu. Přesto proběhl třetí pokus – někde je uváděno datum 12.8.1943, v některých pramenech až 28.10.1943. Ten však již dopadl vyloženě tragicky. Loď zmizela v oblaku zelené mlhy a na chvíli se ocitla v 320 km vzdáleném přístavu Norfolk ve Virginii. Pak se torpédoborec objevil zpět ve filadelfském přístavu. Naprostá senzace. Loď se podařilo nejen zneviditelnit, ale současně i teleportovat na jiné místo. Tragické však byly následky pro členy posádky. Část zmizela, část zešílela, někteří zemřeli s částí svých těl zapuštěných do trupu lodi.

Výpověď jednoho svědka: Když experiment začal, objevilo se mlhavé zelené světlo a loď společně s posádkou se začala ztrácet z dohledu, dokud nebylo vidět nic. Po několika desítkách minut se plavidlo objevilo na stejném místě, kde zmizelo. Část lodi byla poškozena, některé části chyběly úplně. Podobně na tom byla i posádka: část posádky zmizela, někteří námořníci byli zapuštěni do trupu lodi částí svých těl. Jeden námořník měl do paluby zapuštěny pouze ruce, které mu musely být amputovány. Zbytek posádky byl ve stavu hysterie nebo šílenství a byl převezen do nemocnice, kde byla nešťastníkům poskytována odborná pomoc, když jim začala vynechávat pamět a přestali ovládat svá těla.

Všichni účastníci byli donuceni podepsat slib mlčenlivosti, dokumenty nebyly zpřístupněny, palubní deník se ztratil. Přesto existují výpovědi svědků. Přesto existuje svědectví námořníků z lodi Andrev Furuseth, která měla plout těsně vedle torpédoborce, a její námořníci byli prý svědky jeho zmizení. Jména námořníků byla prověřena a skutečně souhlasila, jediného se však nepodařilo dohledat a palubní deník oné lodi byl na příkaz velení námořnictva zničen.

Nad nepovedeným experimentem se zavřela voda. Nebo se nikdy nestal a vše je jen dílem konspiračních teorií? Myslíte si, že je teleportace možná? Budeme někdy moci dosáhnout neviditelnosti, aniž bychom použili kouzelný plášť Harryho Pottera?  A měli byste dostatek odvahy se podobného experimentu zúčastnit?

 

zdroj: 

http://extrastory.cz/filadelfsky-experiment-dodnes-budi-hruzu-nechali-tesla-a-einstein-opravdu-zmizet-torpedoborec.html

http://www.sokujiciplaneta.cz/historie/sub-filadelfsky-experiment

http://svobodnenoviny.eu/filadelfsky-experiment-project-philadelphia/

https://veda-a-technika.eurozpravy.cz/veda/187970-filadelfsky-experiment-tajny-projekt-cestovani-v-case-je-nejvetsi-zahadou-druhe-svetove-valky/