Ochrana proti čarodějnicím

29.4.2018

V minulém týdnu jsme vám slíbili radu, jak ochránit před čarodějnými rejdy náš domov i sami sebe. Možností, jak se proti čarodějnicím bránit, je více. My vám však dnes prozradíme nejjednodušší a nejrychlejší způsob. Ochranou proti působení čarodějnic je snítka střemchy, jak se také lidově říkalo šeříku. Věřilo se, že šeřík odhání zlo. Květy šeříku můžeme vyzdobit dům a pokud budeme mít větvičku šeříku u sebe, žádná čarodějnice nám neublíží.   

Dříve se věřilo, že ochránit dům před vstupem čarodějnice, pomůže položení drnu trávy nebo vysypání hromádky písku před práh. Čarodějnice počítá stébla nebo zrnka a zdrží se do rána, kdy její moc pomine. Pomáhá i nakreslený symbol kříže nebo svěcená voda.

O ochranu můžeme požádat přímo u ohně. Posadíme se nebo postavíme před ohniště. Budeme si představovat, jak nás oheň obklopuje ochranným světlem, vytváří kolem nás nepropustnou kouli. Současně proneseme (můžeme nahlas ale i v duchu):

Kouzlo v ohni utkané kolem mne ať vyvstane a obklopí mne září svou jako stěnou ochrannou. Nikdo ji neprostoupí. Nikdo přes ni neprojde. Nic se přes ni nedostane. Tak se staň.

Na závěr ještě rituál pro krásu: ráno 30.4 si omyjte obličej – oči, uši, tváře, ústa – ranní rosou. Zajistí vám to krásu a přitažlivost, budete moci vidět a slyšet i to, co by vám mělo být utajeno.

Takže milí čtenáři, zítra ráno se projděte trávou, rosou potřete obličej a pokud při tom ještě narazíte na kvetoucí šeřík, máte vyřešenu i ochranu na večer.

Máte osvědčené rituály, které provádíte na Valpuržinu noc? Podělíte se o ně s námi?