Rituály na Filipojakubskou noc

29.4.2019

Již zítra je Filipojakubská noc, můžete zkusit i následující rituály:

Za soumraku si v přírodě natrháte březové větvičky. Doma větvičky zavěste nad hlavní dveře jako ochrannou bránu. Z dalších větviček můžete udělat hnízdo - zamotáte větvičky do kruhu a převážete. Do hnízda vložíte tři vajíčka - první pro pevné zdraví, druhé pro lásku a třetí pro bohatství a prosperitu. Za úplňku hnízdo s vajíčky odneste zpět pod břízu a zahrabte do trávy.

Rituál proti nemocem:

Večer po šesté hodině napište na papírek všechno, čeho se chcete zbavit. Nezapomeňte si všechno detailně představovat. papírek vložte do bílého nebo zeleného vosku, utvořte kuličku (vosk nejprve nechte chvilku nahřát). Nechte kuličku ztvrdnout a představujte si, že jsou v ní všechna vaše trápení, nemoci, problémy..Potom zapalte svíčku a nad plamenem kuličku rozpusťte. Myslete na to, jak se všechny vaše potíže rozpouští, jak mizí. Řekněte: Stejně jako se právě rozpouští tento vosk, rozpouští se i mé potíže (buďte konkrétní) a odcházejí (z těla) pryč. Rituál opakujte tři dne po sobě.

Nedaří se vám otěhotnět?

Zítra večer si připravte zelenou svíčku, společně s partnerem do ní vložte představu o děťátku, které se má narodit. Poté svíčku zapalte a milujte se u ní na Valpuržinu noc se svým partnerem. Svíčku nechte dohořet.

A na závěr rituál, který můžete provést kdykoli na jaře:

Pokud máte přání, které by se mělo splnit, při přibývajícím měsíci zasejte hrst obilí. Na zahradu, ale stačí třeba i větší květináč nebo truhlík. Do obilí vložte všechny své představy, čeho chcete dosáhnout a pak už se jen starejte, aby obilí rostlo a sílilo a mělo dostatek vláhy. Pokud se bude dařit obilí, bude se dařit i vašim přáním.

Užijte si zítřejší večer, ať již budete sami čarovat nebo budete s přáteli. Na další "čarodějnice" budeme čekat zase celý rok.