Silvestrovské kouzlo

28.12.2018

S blížícím se koncem roku začínáme rekapitulovat, co se nám podařilo, co jsme mohli udělat lépe či jinak, čemu jsme se měli věnovat více nebo se tomu naopak úplně vyhnout. A logicky následným krokem je pak i plánování, co uděláme jinak a lépe v roce, který bude začínat. A protože na každou změnu potřebujeme i dostatek energie, vyzkoušíme si o silvestrovské noci malý rituál, který by nám mohl pomoci.

Budeme potřebovat fialovou nebo modrou svíčku, bílou svíčku, červený provázek nebo vlnu, kalendář roku 2018 na jedné stránce a potom nádobu, ve které můžeme zapálit papír. 

Rituál začneme připravovat odpoledne na Silvestra (ale stačí i třeba půl hodiny před půlnocí, pokud máte večer hosty, můžete připravit i dříve). Zapálíme fialovou svíčku se slovy: Starý rok se boří, nový rok se noří, smůla v ohni shoří. Kalendář svážeme do ruličky červeným provázkem, uděláme devět uzlíků a vyslovíme: Štěstí tady zůstane, každému se ho dostane. Pak utrhneme růžek kalendáře, zapálíme od fialové svíčky, vhodíme do nádoby a rychle 9x za sebou řekneme: Starý rok se boří, nový rok se noří, smůla v ohni shoří. Štěstí tady zůstane, každému se ho dostane. Kalendář roztrháme na malé kousky a vhodíme do nádoby.

S blížícím se večerem papír zapálíme. O půlnoci (určitě nevadí, pokud bude těsně po přípitku) zapálíme bílou svíčku od fialové, fialovou sfoukneme a přivítáme nový rok: Nový roku, jen pojď dál, s radostí tě uvítám.

Jedinou nevýhodou je bohužel skutečnost, že silvestr musíte slavit někde, kde můžete mít zapálenou svíčku. 

Máte nějaký svůj osvědčený rituál na silvestrovskou noc? Podělíte se s námi?